Gély a spreje na zväčšenie penisu

7 marca, 2022 By admin Off
Gély a spreje na zväčšenie penisu

Veľkosť penisu, respektíve jeho nedostatočná veľkosť je problém, ktorý podľa štatistík trápi väčšinu mužov. Jedna vec je pohľad muža, ktorý asi nikdy nebude úplne spokojný so svojím prirodzením, ďalšia vec je objektívny stav problému. Čo to znamená? Že pokiaľ má muž problém dopriať partnerke stopercentné uspokojenie a tá nemôže dosiahnuť plnohodnotný vaginálny orgazmus, treba to riešiť. A riešiť sa to skutočne dá.

Na trhu totiž v súčasnosti existuje niekoľko prípravkov, či už vo forme tabletiek, krémov, sprejov alebo gél na zväčšenie penisu. Treba však povedať, že fyziologicky nie je možné zväčšiť penis u každého muža – prírodu veruže neoklamete. No práve preto sa tieto prípravky zameriavajú na zväčšenie prirodzenia hlavne prostredníctvom jeho zväčšenia počas erekcie. Ako to teda funguje?

Najčastejšie problémy s veľkosťou penisu

Poďme k číslam. Priemerná dĺžka penisu je 12-15 centimetrov. Čo sa hrúbky penisu týka, priemerná veľkosť je okolo 3 až 4 cm. Ak teda spĺňate tieto „parametre,“ problém s veľkosťou penisu vás trápiť nemusí. Čo však v prípade, ak je mužský penis príliš krátky (dĺžka pod 10 cm, nie stav mikropenisu – to je už fyziologická anomália) alebo príliš tenký (hrúbka okolo 2 cm)? Pri oboch problémoch máme na mysli stav stoporenia a maximálnej erekcie – tá najviac ovplyvňuje dĺžku aj hrúbku penisu. Ak máte príliš malý a krátky penis v pokojovom stave, s tým už veľa neurobíte. Možno vás potešíme, ak povieme, že rozlišujeme tzv. dva druhy penisov. Prvý druh je taký, že penis je síce v pokojovom stave menší, ale pri stoporení sa vie nepomerne zväčšiť. Druhý penis je síce bez erekcie väčší, ale ani stoporenie mu už príliš veľa centimetrov nepridá.

Prípravky 

Ako sme už spomínali, prípravky určené na zväčšenie penisu existujú vo forme tabletiek, gélov či sprejov a majú jedno spoločné – snažia sa pôsobiť na zväčšenie do dĺžky aj hrúbky pomocou jednoduchého mechanizmu zlepšenia prekrvenia pohlavného údu vďaka svojmu zloženiu i používaniu. Poďme sa teda pozrieť na to, ako jednotlivé prípravky fungujú.

Najviac používané sú tabletky so 100% prírodným zložením, obsahujúce extrakty z afrodiziakálnych bylín, aminokyseliny či zinok. Tieto látky podporujú rozšírenie ciev a lepšie prekrvenie penisu a zároveň zvyšujú libido či plodnosť.

V prípade krémov a gélov je zloženie podobné, avšak gély sa aplikujú zvonka vmasírovaním do pokožky a nechávajú pôsobiť, aby gél prenikol cez pokožku. Gél má taktiež funkciu lubrikantu a je možné ho používať aj s kondómom.

Ak si vyberiete sprej, nezabudnite ho pred použitím pretrepať, 2-3x nastriekať po celej dĺžke penisu a votrieť rukou do pokožky a počkať, kým sa tekutina absorbuje. Sprej takisto môžete používať aj s kondómom. Niektoré krémy či gély je možné kombinovať aj s tabletkami, tu však odporúčame konzultáciu s výrobcom či predajcom.

Pokiaľ si zvolíte tabletky, pre dosiahnutie viditeľných účinkov by ste ich mali užívať denne po dobu niekoľko týždňov či mesiacov. Výhodou tabletiek oproti gélom je tiež to, že zatiaľ čo gély a krémy sa používajú zvyčajne tesne pred pohlavným stykom, tabletky môžete užívať pravidelne a dlhodobo a okrem prekrvenia penisu taktiež pozitívne vplývajú na erekciu, plodnosť či celkovú chuť na sex.

Klaďte dôraz na skúsenosti a referencie

Bez ohľadu na to, či si zvolíte tabletky, spreje alebo gély, majú všetky tieto prípravky spoločné charakteristiky – sú bez lekárskeho predpisu a nemusíte absolvovať vyšetrenie u lekára, je nevyhnutné ich pravidelné a dlhodobé používanie, účinky neprídu okamžite ale až po niekoľkých dňoch či týždňoch a realisticky môžu váš penis zväčšiť maximálne o 1-2 cm do dĺžky.  Je teda len na vás, akú formu prípravku si zvolíte. Majte však na pamäti, že by malo ísť o riadne zaregistrované prípravky na Úrade verejného zdravotníctva, inak môžete riskovať nežiaduce účinky, alergické reakcie či podráždenia kože. Dôraz klaďte i na recenzie, skúsenosti a referencie mužov, ktorí s používaním takýchto prípravkov majú už skúsenosti.